Bezpłatne badanie wzroku i dobór mocy okularów korekcyjnych - okulista i optometrysta w Gdańsku

Umów wizytę

Prosimy o wcześniejsze umawianie terminu badania wzroku telefonicznie lub online - klikając w baner powyżej. Koszt badania wzroku 100 zł (GRATIS przy zamówieniu okularów). Koszt aplikacji soczewek kontaktowych 199 zł

Dostępne terminy badania wzroku i doboru soczewek kontaktowych przez optometrystę:

Salon Oliwa Pon. Wt. Śr. Czw. Pt. Sob.
Mielczarek optometrysta 16:00-19:00 16:00-19:00 16:00-19:00 16:00-19:00 16:00-19:00 10:00-13:30

Optometrysta, czy okulista - do kogo się umówić na badanie wzroku?

Optometrysta, czy okulista - do kogo umówić się na badanie wzroku i określenie mocy okularów korekcyjnych?
źródło grafiki: Hayne Polska

Zanim podejmiesz decyzję do jakiego specjalisty z zakresu ochrony wzroku potrzebujesz się udać, warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie, czego dokładnie potrzebuję. Jeżeli nie widzisz wyraźnie przedmiotów znajdujących się w oddaleniu od Ciebie lub masz problemy z czytaniem, czy też nie widzisz ostro tekstu na ekranie komputera, lub często mrużysz i trzesz oczy, to umów się na badanie wzroku u optometrysty.

Kim jest optometrysta? Optometrysta, to osoba, która zajmuje się określeniem wartości korekcji wad wzroku, takich jak: astygmatyzm, nadwzroczność, czy krótkowzroczność i presbiopia oraz diagnozuje zaburzenia widzenia obuocznego i akomodacji. Praktycznie oznacza to, że na początku badania optometrysta przeprowadzi wywiad z pacjentem, aby określić problemy występujące z wzrokiem oraz oczekiwania odnośnie nowych okularów korekcyjnych związane ze stylem życia oraz wymaganiami związanymi z jego pracą. Właściwe badanie optometryczne polega na sprawdzeniu refrakcji, widzenia obuocznego oraz określeniu odpowiedniej korekcji okularowej (mocy nowych szkieł okularowych).

Kim jest optometrysta - gdzie zrobić badanie wzroku i kto to jest?

Jeżeli odczuwasz dyskomfort związany z nieostrym widzeniem do bliży, tzn. na przykład podczas czytania, bądź w trakcie pracy przed monitorem komputera, czy smartfona lub do dali, tzn. podczas oglądania telewizji, rozpoznawaniem twarzy przechodniów na ulicy oraz ze zmęczenie oczu lub występowaniem dwojenia obrazu, to umów się na badanie wzroku do optometrysty.

W przypadku wystąpienia bólu oczu, ich obrzęku, czy zaczerwienienia lub pojawieniem się wydzielin oraz nagłym pogorszeniem / zaburzeniem widzenia, jak również z ciałem obcym w oku, umów się na badanie do okulisty

Dokładny dobór mocy szkieł okularowych

Optometrysta w trakcie badania określi precyzyjnie moce szkieł okularowych zarówno te do patrzenia w dal, jak i do czytania. W przypadku pracy przed komputerem określi optymalną korekcję okularową wraz z rekomendowaną powłoką antyrefleksyjną oraz zapozna Cię jak dbać o wzrok przy pracy przed monitorem. Komfortowym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują zarówno korekcji wady wzroku do dali i bliży są okulary progresywne, które dobierze nasz personel w trakcie badania wzroku. Robiąc u nas badanie wzroku pod kątem doboru okularów korekcyjnych bierzemy pełną odpowiedzialność za wystawione przez nas recepty okularowe. Zawsze dokonamy bezpłatnej konsultacji oraz wymiany szkieł okularowych jeśli nie będziesz z nich zadowolony.

Jak przygotować się na badanie wzroku u optometrysty?

W odróżnieniu od innych badań przed przystąpieniem do badania wzroku przez optometrystę lub okulistę nie wymaga się od pacjenta specjalnego przygotowania. Jednakże jeżeli miałeś już poprzednio przeprowadzone badania wzroku, to warto przynieść wyniki z nich, gdyż wtedy będzie można sprawdzić jakie zmiany nastąpiły od ostatniego badania. Jeśli nosisz okulary, to również zabierz je ze sobą, zarówno to do patrzenia w dal, jak i okulary do czytania.

Użytkownicy soczewek kontaktowych proszeni są o ich zdjęcie na co najmniej pół godziny przed badaniem.

Jaka jest cena badania optometrycznego wzroku w Gdańsku?

Koszt badania wzroku jest uzależniony od jego zakresu oraz decyzji o zamówieniu okularów w naszym salonie optycznym. Standardowe badanie wzroku to wydatek 100 zł, a jeśli zdecydujesz się na zakup okularów, otrzymasz je zupełnie GRATIS. Jeśli natomiast wybierzesz rozszerzoną wersję badania wraz z profesjonalnym doborem i aplikacją soczewek kontaktowych, cena wyniesie 199 zł. Umów się na badanie wzroku już teraz.

#bezpiecznyoptyk #bezpiecznebadaniewzroku #optykGdańsk #optykGdansk © 1993-2024 optyk-gdansk.pl